Başvuru Süreçleri

YARI ZAMANLI İŞE BAŞVURU SÜRECİ

1.Adım  :  Sks.cu.edu.tr ye giriniz.  http://sks.cu.edu.tr/

 

2.Adım  :  Burslar Sistemi menüsünden, öğrenci burslar sistemi'ne tıklayınız.

 

 

3.Adım  :  Açılan burs başvuru sistemi sayfasında TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra Giriş butonuna tıklayınız.

2..JPG

 

Eğer kaydınız yoksa yeni kayıt oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Kaydınız varsa bu adımları atlayıp 4.adıma geçiniz.

1) Yeni Kayıt oluştur butonuna tıklayınız.

3..JPG

2) Açılan sayfada TC kimlik numaranız ile oluşturmak istediğiniz şifreyi giriniz.

3) Oluşturduğunuz şifre ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yapınız.

4) Giriş yaptıktan sonra sisteme kaydınızı tamamlayabilmek için gerekli bilgileri giriniz ve Güncelle butonuna tıklayınız.

Ekran Alıntısı.JPG

Sisteme kaydınız yapılmıştır. Yarı Zamanlı İş başvurusu yapmak için 4.adıma geçebilirsiniz.

4.Adım  :  Giriş yaptıktan sonra sayfanın üst kısmındaki başvurulabilen modüllerden Yarı Zamanlı Öğrenci Modülü’ne tıklayınız. Açılan sayfada iş başvurusu yapabilmeniz için gerekli bilgileri içeren formu doldurunuz. Bilgilerinizi girip kaydediniz. Kaydettikten sonra ekranda Tutarlı yazıyorsa kaydınız tamamlanmıştır. Eğer Tutarsız yazıyorsa bilgilerinizi kontrol ediniz ve hatalı kısımları düzeltiniz.

5..JPG

 

5.Adım  :  Kaydınızı tamamladıktan sonra giriş sayfasında Birim Alım İlanları ve Sınav Tarihleri  görünecektir. Kendinize uygun olan iş ilanına/ilanlarına Başvur butonuna tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz, başvuru yaptıysanız kendi sayfanızda ilgili birimin başvurma kısmında “başvurdunuz” yazacaktır (burada başvuru yapmamanız durumunda birimler başvurunuzu göremeyecektir!). Ayrıca http://sks.cu.edu.tr/ sayfasında Yarı Zamanlı Öğrenci ve Burslar kutucuğunda yer alan Birim Alım İlanları ve Sınav Tarihleri ne tıklayarak güncel iş ilanlarını ve sınavlarını takip edebilirsiniz.


 


 


6.Adım  :  Başvuru yaptıktan sonra mutlaka sınav tarihlerini takip ediniz. (Başvuruların bulunduğu tablonun altında yer almaktadır) Belirtilen tarihte ve yerde sınav için bulununuz. (Sözlü Sınav/Mülakat, Yazılı Sınav)

Sonucun olumlu olması halinde sınavı yapan birim veya Sağlık Kültür ve Spor Müdürlüğü tarafından telefonla aranıp bilgilendirileceksiniz. 

 

 

 

 İŞE KABUL VE BAŞLAMA SÜRECİ

 1.Adım  :  Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda aşağıdaki belgeleri hazırlayıp, evraklarınızı Sağlık Kültür ve Spor   Başkanlığına teslim ediniz.

Ø       Öğrenci belgesi

Ø        Nüfus cüzdanı fotokopisi

Ø  1 1 adet vesikalık fotoğraf

Ø        Hazırlık okuduysanız (Öğrenci İşleri biriminden alabilirsiniz) hazırlık okuduğunuza dair belge

Ø       Burs/Öğrenim Kredisi alıyorsanız bunu aldığınıza dair belge (E-devlet sistemi üzerinden alabilirsiniz)

Ø       Sağlık provizyon belgesi çıktısı (E-devlet sistemi üzerinden alınacak) 

D    Disiplin cezası olmadığına dair belge (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alınacak)

 

Di    Okuldan almış olduğunuz üzerinde hesap numaranızın yazdığı öğrenci kartınızın fotokopisi

 

 

 

 

2.Adım  :  Evraklarınızı teslim edip ilgili birim tarafından işlemleriniz tamamlandıktan sonra Yüreğir Vergi Dairesi’ne gidip ... TL olan Sözleşme Bedeli’ni ödeyiniz ve makbuzu alıp daha önce evraklarınızı verdiğiniz birime teslim ediniz.

3.Adım  :  Artık belirtilen tarihte işbaşı yapabilirsiniz.